רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

שנת פעילות 2013

אירוע ההוקרה השנתי לפרויקט "אמץ לוחם"- 2013

האירוע נערך במעמד הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, נשיא "אמץ לוחם" ומנכ"ל כלל תעשיות אבי פישר, סמנכ"ל "טבע" ויו"ר "אמץ לוחם", איקה אברבנאל, יו"ר האגודה למען החייל מר אביגדור קהלני, מנכ"ל האגודה למען החייל תא"ל (במיל.) אילן טל, פורום מטכ"ל, ראשי החברות הגדולות במשק ומפקדי היחידות הלוחמות
את הערב הנחה חיים טופול

באירוע נכחו חברי פורום מטכ"ל ומג"דים, מנהלי החברות התורמות ותורמים מהארץ ומהעולם .

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ: "נוכח ההתרחשויות הביטחוניות האחרונות בגבול הצפון ומלחמת האזרחים בסוריה, אנו מחויבים להיערך לכל תרחיש. על מבקשי רעתנו בגזרה הצפונית לדעת שנפעל ונבטיח שלא ייחצו קווים אדומים".
הרמטכ"ל התייחס לענייני התקציב ואמר "בימים האחרונים ניצב צה"ל במרכז הדיון הציבורי בנושא התקציב: "הדיון בעניין צה"ל אינו נשען על עובדות מדויקות, אנו מחויבים להתייעל וממשיכים להדק את החגורה. שר הביטחון ואנוכי נעשה מאמץ לשמור על כשירותינו וברור לי שלא נוכל להתפשר על ההון האנושי שלנו. אני פוגש את מעמד הביניים יום יום בקרב חיילי צה"ל. אנו מחוברים לעם כי לא ייתכן שצבא העם יהיה מנותק מהחברה בה הוא חי".
יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני: "המדינה הזאת עוד תדע מאבקים כאחד שלחם למענה, לא הטנק ניצח ולא המטוס ולא הספינה, אלא הרוח של הלוחמים. אני יודע מה המצב במשק ואני יודע שחברות רבות ממשיכות לתרום למרות הקשיים והאגודה למען החייל אסירי תודה על כך".
יו"ר "אמץ לוחם" וסמנכ"ל "טבע" איקה אברבנאל: "בעלי ומנהלי החברות שנמצאים פה הערב, ממשיכים לתמוך את היחידות השונות בצה"ל למרות המצב הכלכלי המורכב. אנו מלווים את הפעילות ומשתהים כיצד התרומה הכספית הופכת למשנית והקשר עם צה"ל הופך לעיקר. אתם דוגמא לנתינה אמיתית ללא כל תמורה והקשר ההדוק עם צה"ל הוא העדות לכך".

פרויקט "אמץ לוחם" הינו פרויקט למעורבות חברתית המקשר בין חברות ותורמים מהארץ ומחו"ל לגדודי לוחמים בצה"ל. כל חברה או תורם מאמצים גדוד לוחם באימוץ ערכי, תומך ומסייע שבמהלכו נוצר קשר חם, הכולל פעילויות משותפות לרווחת הלוחמים, סיוע לחיילים ופעילות משותפת של החברה והגדוד למען הקהילה.
במסגרת האימוץ, תורמות החברות המאמצות מדי שנה 100,000 ש"ח, למשך שלוש שנים. הסכום כולו מופנה לרווחת החיילים ולפעילות למען אוכלוסיות מיוחדות, כגון חיילים נזקקים בגדודים.

כיום מאומצות במסגרת הפרויקט 160 יחידות לוחמות בצה"ל ע"י 139 מאמצים מהארץ ומהעולם .
70 חברות ישראליות מאמצות במסגרת הפרויקט יחידות לוחמות בצה"ל.
36 מהגדודים במסגרת הפרויקט מאומצים ע"י ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF) ותורמיו ברחבי ארה"ב ופנמה. נציג הארגון יישא דברים באירוע.
במסגרת פרויקט "אמץ לוחם" בשנת 2012 הועברו לצה"ל ע"י התורמים כ 18 מיליון ₪:
16 מיליון תרומת אמץ לוחם ו2 מיליון תרומות נוספות ליחידות המאומצות .

באירוע השתתפו, בין היתר, מנהלים מהבנקים הגדולים בישראל, חברות הביטוח הגדולות, חברות שוק הון וחברות פיננסיות נוספות, חברות אחזקות, חברות תעשייה, חברות הסלולאר, משרדי רו"ח , חברות נוספות ותורמים מהארץ ומחו"ל.

 

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים