רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

שנת פעילות 2011


אירוע ההוקרה השנתי של פרויקט "אמץ לוחם" – 2011

האגודה למען החייל ערכה בקריה אירוע הוקרה שנתי לחברות "אמץ לוחם" ותורמיו. האירוע נערך במעמד הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, נשיא "אמץ לוחם" והמשנה ליו"ר אי.די. בי. אבי פישר, יו"ר "אמץ לוחם" וסמנכ"ל "טבע" איקה אברבנאל, יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני, מנכ"ל האגודה למען החייל, תא"ל (במיל.) אילן טל, פורום מטכ"ל, הצמרת העסקית של ישראל ומפקדי היחידות הלוחמות.
קרנית גולדווסר הנחתה, מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, נשא דברים בשם החברות המאמצות .

המפגש השנתי בין הצמרת העסקית לבין הצמרת הצבאית של ישראל נערך הערב בקריה, במעמד הרמטכ"ל , רא"ל בני גנץ חברי פורום מטכ"ל ומג"דים, מנהלי כל החברות התורמות והתורמים מהארץ ומהעולם .
בטקס נשאו דברים, בין היתר, הרמטכ"ל ונציג החברות המאמצות – מנכ"ל בנק הפועלים, מר ציון קינן. קרנית גולדווסר הנחתה את האירוע. בחלק האמנותי של הערב: יונתן רזאל, ורוני דלומי בליווי תזמורת צה"ל.
בטקס נכח אורח מיוחד: קולונל ריצ'רד קמפ, שפיקד על כוחות בריטניה באפגניסטן ויצא להגנת צה"ל וישראל במהלך מבצע עופרת יצוקה וכן לאחר משט המרמרה.

פרויקט "אמץ לוחם" הינו פרויקט מעורבות חברתית המקשר ישירות בין חברות ותורמים מהארץ ומחו"ל לגדודי לוחמים בצה"ל. כל חברה /תורם מאמצים גדוד לוחם באימוץ ערכי, תומך ומסייע שבמהלכו נוצר קשר חם, הכולל פעילויות משותפות לרווחת הלוחמים, וסיוע גם לחיילים ספציפיים בגדוד, הנזקקים לכך.

כיום מאומצות במסגרת הפרויקט 160 יחידות לוחמות בצה"ל ע"י 142 מאמצים.
39 מהגדודים במסגרת הפרויקט מאומצים ע"י ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF) ותורמיו ברחבי ארה"ב ואמריקה הלטינית.
במסגרת האימוץ, תורמות החברות המאמצות מדי שנה 100,000 ש"ח, למשך שלוש שנים. הסכום כולו מופנה לרווחת החיילים ולפעילות למען אוכלוסיות מיוחדות, כגון חיילים נזקקים בגדוד.
סכום הכסף שנתרם לצה"ל במסגרת פרויקט "אמץ לוחם" בשנת 2010 עמד על כ-16 מיליון ש"ח .


הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ ציין כי "אנו רואים את המזרח התיכון משתנה לנגד עיננו וגם הנשיא הסורי לא יודע איך ייראה מחר. מדינת ישראל וצה"ל יצטרכו להתאים עצמם למציאות החדשה. כצבא עלינו להיות ערוכים לכל אתגר ומה שמאפשר לנו זאת היא הדרך שבה הלכנו, מורשת הקרב שלנו, הערכים על פיהם חונכנו והמפקדים בשטח. כמו כן נוסיף כי אנו ניצבים בפני מציאות בה היחידות שאותן אתם מאמצים יעמדו למבחן להוכיח את יכולותיהן. אין לי ספק שהן מוכנות ואין לי ספק שהשותפות שלכם היא עוד לבנה הנדרשת לביצוע המשימה הזאת".

באירוע נשא דברים סא"ל י', מפקד יחידת עוקץ בשם היחידות הלוחמות המאומצות, אשר אמר כי "התרומה הכספית מהפרויקט מסייעת רבות ללוחמים, אך חשובה מכך הרוח, החיבור שנרקם בין החברות המאמצות ליחידות הלוחמות. תחושת השייכות, החום והאכפתיות שאנו מקבלים מכם מסייעת לנו ברגעים הקשים לזכור כי עם שלם עומד מאחורינו".

נשיא "אמץ לוחם" והמשנה ליו"ר אי.די. בי. אבי פישר אמר כי "ללא כלכלה חזקה לא תהיה מדינה, כפי שללא צבא חזק לא תתקיים מדינה. בפרויקט אמץ לוחם באים לידי ביטוי שלושת מרכיבי העוצמה של מדינת ישראל: צבא חזק, כלכלה חזקה ורוח גבית של עם ישראל בארץ ובעולם. זהו מפעל אמיתי שכל הכסף מגיע ישירות מהתורמים לנתרמים, תוך יצירת קשר אישי וחיבור חם".

נציג החברות והתורמים המאמצים היה ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים: "היום הגיעה הקהילה העסקית להצדיע לחיילי צה"ל ולהושיט יד לפרויקט אמץ לוחם. צה"ל הוא נדבך מרכזי בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. תוך כדי איומים על מדינת ישראל בנינו משק כלכלי מודרני ומפותח, ולא היינו עושים זאת ללא צה"ל. אימוץ היחידות בפרויקט אמץ לוחם היא פעילות כלכלית נכונה, שתורמת לחוסננו ולחוסן המשק הישראלי ולחברה הישראלית כאחד. יאיר סרוסי ואני גאים בפרויקט ואנו קוראים לחברות נוספות להצטרף ולאמץ יחידות לוחמות."

יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני ציין כי "באיזו מדינה בעולם יש עוד צבא כזה ואזרחים כאלה שמחבקים את לוחמיה? פרויקט אמץ לוחם הוא פרויקט הדגל של האגודה למען החייל, הגענו ל- 160 יחידות מאומצות ואנו גאים בפרויקט."

יו"ר "אמץ לוחם" וסמנכ"ל "טבע" איקה אברבנאל בירך את המשתתפים והודה באופן אישי לקולונל ריצ'רד קמפ על שהגן על חיילנו במבצע עופרת יצוקה. עוד הוסיף כי : "פרויקט אמץ לוחם הוא ביטוי מעשי נוסף לאמירה כי הצבא מהעם הוא בא ואל העם הוא חוזר".

באירוע השתתפו, בין היתר, מנהלי החברות שלהלן: אבי פישר, ציון קינן, יאיר סרוסי, אביגדור קהלני, אבי מוטולה, אבי בניהו, אברשה בורשטיין, רמי אונגר, איקה אברבנאל, איריס בק, אירית איזקסון, אליעזר שקדי, ארז מלצר, אריה מינטקביץ, אריק שור, יורם אלטמן, אתי לנגרמן, גבי לסט, גיא רוזן, חיים קרופסקי, שלמה שמלצר, ידין ענתבי, יוסי בכר, יפתח רון- טל, יצחק טוניק, יקי ודמני, רון לובש, נגה קינן, נחשון קיוויתי, עו"ד אורי סלונים, עופר קוטלר, עופרה פרויס, עמוס מלכא, עקיבא מוזס, פאר נדיר, צבי נטע, ראובן שיף, דני חן ועוד רבים נפגשו אמש באירוע ההוקרה השנתי לפרויקט "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל.

 

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים