רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

שנת פעילות 2010

 

אירוע ההוקרה השנתי של "אמץ לוחם" – 2010
האגודה למען החייל ערכה ביום א', ה- 25.7.2010 בקריה אירוע הוקרה שנתי לחברות פרויקט "אמץ לוחם" ותורמיו . האירוע התקיים במעמד הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, נשיא "אמץ לוחם", אבי פישר, יו"ר "אמץ לוחם" איקה אברבנאל, פורום מטכ"ל, יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני, הצמרת העסקית של ישראל, אלופים ומפקדי היחידות הלוחמות. מנכ"ל בנק הפועלים , ציון קינן, נשא דברים בשם החברות המאמצות, שייקה לוי הנחה. מנהלי החברות הגדולות בישראל נפגשו עם מפקדי הגדודים הלוחמים
האירוע נערך כאמור במעמד הרמטכ"ל , רא"ל גבי אשכנזי, חברי פורום מטכ"ל ומג"דים, מנהלי כל החברות התורמות והתורמים מהארץ ומהעולם .
בטקס נשאו דברים, בין היתר, הרמטכ"ל ונציג החברות המאמצות – מנכ"ל בנק הפועלים, מר ציון קינן.
בטקס נשאה דברים גם נשיאת ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF) הגב' נילי פאליק, אשר ייצגה את תורמי ארגון FIDF שאימצו במסגרת הפרויקט כרבע מהגדודים.
פרויקט "אמץ לוחם" הינו פרויקט מעורבות חברתית המקשר ישירות בין חברות ותורמים מהארץ ומחו"ל לגדודי לוחמים בצה"ל. כל חברה /תורם מאמצים גדוד לוחם באימוץ ערכי, תומך ומסייע שבמהלכו נוצר קשר חם, הכולל פעילויות משותפות לרווחת הלוחמים, תמיכה בעיתות לחימה וסיוע גם לחיילים ספציפיים בגדוד, הנזקקים לכך.
"פרויקט "אמץ לוחם" מבטא את החיבור החזק של הציבור האזרחי והקהילייה העסקית ללוחמים ולצה"ל" אומר אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל. "חיבור אמיץ שכזה לא היה מעולם, ואני מודה לכל התורמים והחברות על תמיכתם בלוחמים".
במסגרת האימוץ, תורמות החברות המאמצות מדי שנה 100,000 ש"ח, למשך שלוש שנים. הסכום כולו מופנה לרווחת החיילים ולפעילות למען אוכלוסיות מיוחדות, כגון חיילים נזקקים בגדוד.
סכום הכסף הנתרם לצה"ל במסגרת הפרויקט הינו כ- 15 מיליון ש"ח מדי שנה.
באירוע נשא דברים מפקד שייטת 13 בשם היחידות הלוחמות המאומצות, אשר אמר כי "בימים שלאחר המבצע שבו נתקלנו במחבלים שניסו לעשות פיגוע במסווה של משט מחאה, היה פרץ ספונטאני של עם ישראל לחבק את שייטת 13.
החיבוק הבלתי אמצעי והספונטאני של אזרחי ישראל הוא אמירה ברורה של העם – איך הוא רוצה להיראות. החיבור עם הקהילה נותן במה ומחזק את רוח הלוחמים בקרב."
נציג החברות והתורמים המאמצים היה ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים:
"אני גאה שאנו בבנק הפועלים אימצנו 4 יחידות לוחמות ותורמים לפרויקט אימוץ של החייל הדרוזי. היום יאיר סרוסי ואני החלטנו לאמץ עוד יחידה נוספת, גדוד חמישי בבנק"
יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני ציין כי "לחמתי בהרבה מלחמות. היום, ממרום גילי, אני יודע כי הניצחון האמיתי הוא הרוח שדוחפת את הלוחמים. הקהילה שמחבקת את צה"ל זה הנשק שבידי הלוחמים."

הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי ציין כי "יש עלייה במתגייסים ליחידות הקרביות. 75% ממחזור הגיוס הנוכחי ביקשו לשרת ביחידות קרביות"
באירוע השתתפו, בין היתר, מנהלי החברות שלהלן: אקסלנס, אקרשטיין, אי.סי.איי. ,אירונאוטיקס, איתוראן, אלביט, ארנסט &יאנג, אלקטרה, אזורים, בנק הפועלים, בנק אוצר החייל, בסר הנדסה, בנק ירושלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי , בזק, בזק בינ"ל, גזית גלוב, ג'יימס ריצ'ארדסון, דור אלון, דלק, דן, ד"ש ניהול השקעות הפניקס, הראל, טבע, י.ח. דימרי, ישראכרט, כלל ביטוח, כלל תיירות, כלל תעשיות, לאומי קארד, לידור כימיקלים, מבטח שמיר, מגדל שוקי הון, מועדון חבר, מכתשים, נגב, נשר, נביעות , סלקום, פרטנר, פלאפון ,קבוצת עזריאלי, קבוצת ברן, קרדן, רשת מלונות דן, רון לובש, רשת מלונות פתאל, שטראוס שיכון ובינוי, תדיראן קשר, תנובה, ועוד חברות ותורמים מהארץ ומחו"ל.

 

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים