רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

אמץ לוחם

הגדודים הלוחמים של צה"ל נמצאים שם כל הזמן כדי להבטיח את שלומנו. המעט שאנחנו יכולים לעשות למענם בתמורה, הוא להעניק להם פעילות רווחה, חוויות נעימות ומעשירות, שמחה בלב ותחושה של הערכה לפעילותם המאומצת.

 

לצורך כך הקימה האגודה למען החייל בשנת 2005 את פרויקט "אמץ לוחם", ובמסגרתו היא מקשרת בין חברות ותורמים בארץ ובעולם לגדודי לוחמים על ידי אימוץ ערכי, תומך ומסייע. מטרת הפרויקט היא לתמוך ולעזור למערך הלוחם הסדיר של צה"ל, והוא מלווה באופן צמוד על ידי האגודה למען החייל.

במסגרת הפרויקט מאומצות רובן המכריע של היחידות הלוחמות הסדירות בצה"ל: באוויר, בים וכמובן גדודי החי"ר ביבשה, וכן במג"ב. סכום התרומה השנתי לכל יחידה עומד על סך 100,000 ₪, תוך התחייבות למתן סכום זהה למשך שלוש שנים. הסכום מופנה לרווחת החיילים ולפעילות לאוכלוסיות מיוחדות ביחידה המאומצת. אימוצים רבים מוארכים לתקופה של שלוש שנים נוספות.

 

כיום מאומצות במסגרת הפרויקט למעלה מ-190 יחידות לוחמות בצה"ל על-ידי תורמים וחברות מהארץ, מאנגליה, מקסיקו, סינגפור ומארצות הברית באמצעות ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית ובפנמה (FIDF) וכן באמצעות הקרן לידידות. חזון הפרויקט הוא ביצירת מעורבות ושיתוף בין עובדי החברה המאמצת לחיילי היחידה, ובהעצמת תחושת ההזדהות של העובדים ותחושת גאוות היחידה של הלוחמים.

 

מעבר לתרומה הכספית, מתקיימת במסגרת "אמץ לוחם" מערכת יחסים חמה ותומכת בין הגוף המאמץ ליחידה המאומצת, המתבטאת בפעילויות משותפות רבות ותמיכה וסיוע שאינם כספיים: ביקורים בחגים ובאירועים מיוחדים, חגיגות ראש שנה משותפות , אירועים משותפים לעובדים ולחיילים, סדנאות מיוחדות למשתחררים, קליטת עובדים מקרב חיילי היחידות הלוחמות, הכשרות שונות , אירוח חיילים בחברה ואירוח עובדים ביחידות ועוד.

 

לפרטים נוספים ולהצטרפות למשפחת "אמץ לוחם" :

 

גב' ורדה דרוקר, מנהלת פרויקט "אמץ לוחם" טל. 072-270-2094

מייל:  varda-d@awis.org.il

 

בלוג אמץ לוחם: http://ametz.awis.org.il/

 

"אמץ לוחם" טלפון- 072-270-2092

לאימוץ חיילים בודדים ואירוח בחגים אנא פנו למדור בודדים בצה"ל  03-7375200

 

 לוגו אמץ לוחם- חדש ומעודכן12

 

 

 

פעילות כללית
רשימת האימוץ המלאה
על הפרוייקט
facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים