רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

מלגות

האגודה למען החייל מעניקה מדי שנה 120 מלגות לימודים בשווי 1,000$ לכל אחד מהחיילים המצטיינים, שנבחרו לקבל את אות הנשיא ביום העצמאות.
המלגות הינן תרומת לן בלווטניק, הבעלים של קבוצת "כלל תעשיות".  מר לן בלווטניק, מראשי התורמים של ארגון ידידי האגודה למען החייל בבריטניה (UK Friends of AWIS) והבעלים של קובצת "כלל תעשיות", קיבל על עצמו לפני תשע שנים את פרוייקט המלגות למצטיינים ועד כה העביר במסגרת מפעל זה למעלה ממיליון דולר למלגות לימודים לחיילים המצטיינים.

מדי שנה, צה"ל בוחר את 120 חייליו המצטיינים ומעניק להם, באמצעות נשיא המדינה, אות הערכה והוקרה על פועלם ומסירותם במהלך שירותם הצבאי. אלה החיילים המהווים מופת ודוגמה לכל חיילי צבא ההגנה לישראל.

הטקס השנתי להענקת אות ההצטיינות לחיילים נערך ביום העצמאות, באירוע מרכזי שבבית הנשיא.
לטקס המכובד והמרגש מזמין נשיא המדינה את נשיאי המדינה בעבר, ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל, צמרת צה"ל, גיבורי ישראל, החיילים המצטיינים ובני משפחותיהם ועוד אורחים מכובדים, ידידי ישראל מהארץ ומחו"ל.

במהלך הטקס המיוחד, האגודה למען החייל מעניקה גם את מלגת לימודים לכל אחד מהחיילים המצטיינים.

 

מלגה זו הינה חלק מפעילותה הענפה של האגודה למען רווחתם של חיילי צה"ל.
באמצעות המלגה מבקשת האגודה להביע את הערכתה הרבה לשאיפה להישגים ולמצוינות, ולעודד את רוח הנתינה בחברה בישראל.

 

מספר ימים לפני מועד הטקס, נערכת ארוחה משותפת בבית החייל בירושלים בהשתתפות 120 החיילים המצטיינים, אלוף פיקוד העורף – נציג צה"ל, יו"ר האגודה למען החייל, מר אביגדור קהלני, נציגי התורם ובכירים נוספים. בנוסף למלגה מקבלים החיילים המצטיינים במעמד זה גם עט מהודר עם הקדשה וערכת שי מיוחדת מתנת מועדון "יותר", מועדון ההטבות לחיילי החובה.

 

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים