רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

"ביחד בסדר"

חייל בודד בשירות חובה וודאי מרגיש בהיעדרה של משפחה קרובה ותומכת בכל ימות השנה; אין ספק שתחושה זו מתעצמת בחגים, ובפרט בחג הפסח, חג משפחתי מסורתי.
כחלק מהדאגה לחיילים הבודדים בפרט, האגודה למען החייל שואפת להעניק להם את תחושת המשפחתיות.
מאז שנת 2001
, עורכת האגודה למען החייל מדי שנה ליל סדר גדול ומיוחד לחיילים בודדים, בשיתוף אגף כוח אדם בצה"ל וחיל החינוך, ומארחת אותם ליומיים מערב החג ועד סיומו.
האירוח מתוכנן מדי שנה לפרטי פרטים חודשים מראש; הוא כולל מתנות רבות לחיילים, פעילויות מגוונות ומענה לכל צרכי החיילים על הצד הטוב ביותר.

ליל הסדר נערך בכפר הנופש "על הים" בגבעת אולגה, ומשתתפים בו כ- 400 חיילים בודדים ( אליהם מצטרפים כ- 30 בני משפחות שכולות).
תקציב הפרויקט מדי שנה עומד על סך של כ- 600,000 ₪.

אל החיילים מצטרפים בערב החג בכירי צה"ל והאגודה וכן נציגי התורמים מתוך רצון לחבק את החיילים הבודדים דווקא בערב כה חשוב במסורת היהודית.

בשנים האחרונות, משודרת ממקום עריכת הסדר החגיגי תוכנית מיוחדת של "קולה של אמא" בגל"צ. מדי שנה מפתיעים בשידור חי את אחד החיילים הבודדים במפגש עם האם שאותה לא ראה מזה מספר שנים.
מיד לאחר שידור התוכנית בערב החג, נערכת במקום הרמת כוסית מיוחדת לכבוד החיילים בהם בכירי צה"ל המברכים אותם לרגל החג.

החיילים הבודדים מוזמנים לבלות את כל החג בכפר הנופש, השוכן על שפת הים ובו בריכה וחדר כושר, מועדון וחדר אינטרנט וחדרי אירוח ברמה גבוהה.
מלבד אירוח מלא במיקום האטרקטיבי, במהלך שהותם נהנים החיילים מפעילות גדושה בתחומי מסורת החג, תרבות, ספורט ופנאי שתוכננה במיוחד עבורם.
לחיילים מחולק במקום שי מיוחד נוסף מהתורמים, אשר נבחר במיוחד מדי שנה בהתאם לצורכי החיילים. כמו כן, כל החיילים נהנים משיחות חינם לבני משפחותיהם בחו"ל וממתנות נוספות, מתנת מועדון "יותר"- מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל.

פרויקט "ביחד בסדר" התקיים עד שנת 2012 הודות לתרומת ארגון A.B.S.I. FRANCE בראשותו של ד"ר ג'יל טייב והגב' חניתא אטיאס- קידר, ראש הדסק האירופי ומתנדבת באגודה למען החייל. הגב' קידר הגתה את הפרויקט וגייסה את הכספים לקיומו במהלך 11 שנים.
בשנת 2013 מומן הפרויקט לראשונה מתרומת האגודה למען החייל- קנדה ( czca) The Association for the Soldiers of Israel – Canada , ארגון הפועל מאז שנת 1975 בקנדה, ואשר הוקם על ידי ניצולי שואה ויוצאי צבא קנדיים אשר לחמו במלחמת העולם השנייה ובמלחמת העצמאות של מדינת ישראל.


 

 

 

ליל הסדר 2011 לחיילים בודדים באגודה למען החייל

 

 

 

 

 

 

ליל סדר 2012 לחיילים בודדים באגודה למען החייל

 

 

 

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים