רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

חדשות

גבירותי ורבותי: מהפך!

 

 

 

75 שנה לאחר שהוקמה האגודה למען החייל ו-40 שנה לאחר היווסדה של קרן לב"י, משלבים שני הגופים כוחות ויוצאים לדרך חדשה ומרגשת.

 

הכירו את 'יחד למען החייל', הגוף המאוחד שיפעל מעתה למען רווחתם של החיילים, כשהקו המנחה והחשוב ביותר הוא: 100% מכל תרומה מגיעים ליעודה - רווחת החיילים.

לוגו יחד למען החייל

 

מה זה אומר בפועל? 

 

-הוצאות 'יחד למען החייל' ישולמו ע"י משרד הביטחון. כל הוצאות גיוס התרומות ומימוש התרומות –משכורות, רכב, הנהלה וכלליות, ממומנות ע"י משרד הביטחון, ולא מתוך התרומות!

 

- ללא תמורה: יו"ר הגוף החדש הוא האלוף במיל. יורם יאיר - ייה, המבצע את תפקידו בהתנדבות מלאה.

 

יורם יאיר- ייה

 

- חיזוק חיבור הקשר בין האזרח לצה"ל:

ייה: "העמקת הקשר, ההזדהות והתמיכה של אזרחי ישראל ויהדות התפוצות בחיילי צה"ל ויחידותיו, מחזק ללא ספק את רוח החיילים העומדים על משמרתם, ובאותה עת מגביר את הסולידריות ומחזק את החברה הישראלית. נפעל לרענן ולעודד מחדש את פעילות ההתנדבות למען רווחת החיילים. לתרום - אולי לא כל אחד יכול, אבל להתנדב - כל אחד יכול, ובכך להביע את תמיכתו בחיילים, בדרכו ועל פי יכולתו".

 

יחד למען החייל מנדבים

 

- חיסכון ויעילות: עצם האיחוד מבטל את הכפילויות וההתנגשויות שאירעו כתוצאה מהפעילות הנפרדת של שני הגופים, וכתוצאה מכך יביא לחיסכון ולייעול העבודה.

 

- ערוץ תרומות יחיד: 'יחד למען החייל' הוא מעתה ואילך ערוץ הכניסה היחיד - הדרך הבלעדית להעברת התרומות לחיילי צה"ל ויחידותיו.

 

- שינוי מהותי בדרכי גיוס התרומות: הופסקה פעילותה של חברת הטלמרקטינג החיצונית, שהתקיימה ע"ח אחוז מהתרומות. כיום ניתן לתרום גם באמצעות אתר אינטרנט המאפשר לתורם לבחור ישירות את ייעוד התרומה, מתוך ידיעה שזו תועבר במלואה ליעדה. פעולה זו מגיעה בהמשך ישיר למדיניות השקיפות שעליה הכריז הארגון.

 

- 100% מכל תרומה ישירות לייעודה: אחת מפעולותיו הראשונות של היו"ר החדש הייתה עמידה נחרצת על העיקרון האומר כי הוצאות גיוס התרומות ומימוש התרומות - כלומר המשכורות והוצאות ההנהלה של הגוף החדש ימומנו על ידי משרד הביטחון, ולא מתוך התרומות: 100% מהתרומה מגיעה ליעדה המקורי.

 

 יחד למען החייל 100% מכל תרומה

 

כיצד זה יעבוד מעכשיו?

 

באמצעות שלוש זרועות מרכזיות:

 

1. קרן 'יחד למען החייל', שתתמקד בגיוס תרומות בארץ ובעולם – לרווחת החיילים.

 

2. 'יחד למען החייל', שיעסוק במימוש התרומות ובהפעלת רשת בתי החייל, בתי הארחה וכפרי הנופש של הארגון.

 

3. רשת 'כוורת', רשת חנויות הנוחות של 'יחד למען החייל' בבסיסים ובמוצבים ברחבי הארץ.

 

 

עם החיילים הבודדים - גם באזרחות

 

ב'יחד למען החייל' עובדים כעת על תוכנית למען החיילים הבודדים גם לאחר שחרורם, אשר אמורה לסייע להם להיקלט כאזרחים בחברה הישראלית, אותה שירתו כחיילים. הגוף יספק להם עורף חזק ותמך, זה שחסר להם בצעדיהם הראשונים בחיי האזרחות בתחומים כמו חינוך, דיור תעסוקה ועוד.

 

המשך דאגה לצרכי החיילים

'יחד למען החייל' ימשיך לדאוג לחיילים דרך מגוון רחב של פרויקטים, כל זאת בזכות תרומתם הנדיבה של מאות אלפי יחידים, חברות וארגונים והתנדבותם של אלפים בארץ ובעולם.

 

חיילים בודדים. 'יחד למען החייל' ימשיך בתמיכה ובליווי, יטיס את החיילים לפגישה עם משפחותיהם בחו"ל ויעניק להם בית חם בבתי החייל וב-100 דירות המוחזקות ברחבי הארץ.

 

חיילים ממשפחות מעוטות יכולת. הארגון ימשיך להעניק סיוע הכולל חלוקת תווי קניה בחגים, אספקת ריהוט וציוד חשמלי לבית וחלוקת ציוד אישי לשהות בבסיס.

 

פרויקטים ייחודיים ללוחמים. הארגון ימשיך את קיום הפרויקטים, ביניהם "נופש מבצעי" לגדודים לוחמים – סדרות חינוך והפוגה לגדודים מהמערך הלוחם למשך חמישה ימים.

 

מועדון יותר- מועדון ההטבות היחיד לחיילי החובה ימשיך להעניק לחיילים הטבות צרכניות והנחות מיוחדות שמגיעות להם רק כי הם חיילים! המועדון מקיים מדי את מסיבת המתגייסים הגדולה והמפנקת ביותר לכ- 20,000 מלש"בים ומעניק לכל חייל המתגייס לצה"ל מתנה מפנקת שהפכה לחלק המשמעותי ביותר בשרשרת החיול.

 

פרויקט "אמץ לוחם". פרויקט הדגל של לאימוץ יחידות לוחמות ימשיך לחבר בין חברות עסקיות ותורמים מהארץ ומהעולם - לגדודים הלוחמים של צה"ל. במסגרת זו מאומצות קרוב ל- 200 יחידות לוחמות על ידי החברות המובילות במשק ותורמים נוספים מהארץ ומהעולם.

 

קיום מפעלי הקבע. רשת בתי החייל, כפרי הנופש וקריות החינוך של האגודה למען החייל ברחבי הארץ, בהם לנים חיילים בודדים ומתארחות יחידות צה"ל, ימשיכו לפעול במסגרת הארגון החדש.

 

הקמת ושיפוץ מבנים בבסיסי צה"ל. הארגון ימשיך להעמיד פרויקטים שונים בבסיסים ובמוצבים ברחבי הארץ, ובכלל זה מאות מועדוני רווחה, פינות מנוחה, בתי כנסת, חדרי כושר, אולמות, חדרי מורשת וזיכרון ועוד.

 

רשת 'כוורת' – רשת חנויות הנוחות לחיילים (השקמיות לשעבר) תמשיך להגיע לכל בסיס ומוצב ברחבי הארץ כדי לספק לחיילים אפשרות לרכוש את על הדרוש להם במחירים נמוכים ממחירי השוק.

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים