רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

חדשות

 

ליל הסדר הגדול בצה"ל נערך ל-480 חיילים בודדים בכפר הנופש של האגודה למען החייל וקרן לב"י תרומת ארגון CZCA בקנדה

 

באירוע סבו 480 חיילים בודדים מכ- 35 מדינות שונות ברחבי העולם* הם נהנו מהפנינג במקום וממתנות רבות.

הרמטכ"ל- רא"ל גדי איזנקוט- הגיע טרם כניסת החג לברך את 480 החיילים הבודדים יחד עם יו"ר האגודה למען החייל וקרן לב"י, אלוף (במיל.) יורם יאיר -ייה.

 

הגוף המאוחד של האגודה למען החייל וקרן לב"י בשיתוף עם אגף כ"א בצה"ל וחיל החינוך ערכו זו השנה ה-15 ליל סדר מרכזי, המיוחד לחיילים בודדים בצה"ל. האירוע נערך זו השנה הרביעית מתרומת ארגון The Canadian Zionist Cultural Association (CZCA) , ארגון הפועל כ-40 שנים בקנדה, שהוקם על ידי ניצולי שואה ויוצאי צבא קנדיים אשר לחמו במלחמת העצמאות של מדינת ישראל.

 

החיילים שהגיעו לכפר הנופש נהנו מקבלת פנים מיוחדת שכללה סט מוצרי חשמל לכל אחד מהם, ערכת חוף מאובזרת מתנת 'יותר' מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל, מתנות נוספות, הפנינג במקום וחדרים מאובזרים בכל טוב.

 

ליל הסדר עצמו נערך כדת וכדין ע"י רב אכ"א, רס"ן אשר מולד, והוצפנו בו ששה אפיקומנים נושאי פרסים: מחשב נייד, סמארטפון גלקסי S6, תווי קניה בסך 1000 ₪ מתנת בנק לאומי, ושוברים זוגיים לסרטים.

 

יחד עם החיילים הבודדים יסבו ראש אכ"א, האלוף חגי טופולנסקי, מנכ"ל האגודה למען החייל, תא"ל במיל. אילן טל ומפקדים בכירים נוספים.

 

הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט: "האירוע הזה הוא ביטוי לאהבת האדם בישראל ולהוקרת יהודי העולם לחיילי צה"ל. בדור שלנו, עלינו לבצר ולחזק את חירות ישראל. רוב השנים, לעם היהודי לא הייתה חירות. בשעה זו, גם היום ובמהלך החג יהיו חיילי צה"ל בים, ביבשה ובאוויר. יש איומים והסלמה באיו"ש, יש איומים בדרום, וחיילי צה"ל שישמרו עלינו בחג הפסח, בשעה שעם ישראל חוגג, ראויים להוקרה. החיילים הבודדים שנמצאים ללא המשפחות, מבטאים בעיניי את ערך ההתנדבות והנאמנות באופן המובהק ביותר, את רוח צה"ל והחזון הציוני. הדבר החשוב ביותר שיגבר על כל איום, זה הרצון והנכונות להתגייס לצה"ל ולשרת שירות משמעותי לנוער בארץ, ולאחר מכן לנוער היהודי בעולם. המפגש הקצר הזה הוא הזדמנות בשבילי להצדיע לכל אחד מכם על מה שהוא עושה למען בטחון ישראל, ולאחל חג חירות שמח."

 

יו"ר האגודה למען החייל, יורם יאיר ייה: "אתם החיילים הבודדים מצדיקים את כל המאמץ האדיר ששילמנו ואנו עדיין משלמים כדי שתהיה מדינה יהודית בארץ ישראל. אתם נותנים לנו את הכוח והמדינה כמה בשבילכם ובשביל הדור הצעיר. התואר 'חייל בודד' אינו מתאים בפרשנותו לכם, המשדרים כוח, אחדות, אנרגיה חיובית".

 

נשיא ארגון CZCA בקנדה, מר וילף שיף: "זוהי השנה הרביעית שאנו לוקחים חלק באירוע זה, המתרחש הודות לתורמים מקנדה. אנחנו מוקירים אתכם על שעזבתם את משפחותיכם והגעתם לשרת את מדינת ישראל".        

 

ליל הסדר 2016     ליל הסדר 2016 1

 

ליל הסדר 2016 ייה     ליל הסדר 2016 רמטכ"ל

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים