רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

חדשות

ביום חמישי השבוע (3.9.15) התקיים יום הצדעה לחייל הבודד באירוע ענק וחגיגי בפארק המים שפיים שכולו הוקרת תודה ותמיכה בחיילים הבודדים המשרתים בצה"ל. באירוע השתתפו כ- 5,000 חיילים בודדים המגיעים מכל קצוות העולם, ובכירי המערכת הצבאית. את האירוע ארגנו ומימנו ארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FIDF), האגודה למען החייל ומועדון יותר.

 

החיילים הגיעו מבסיסי צה"ל בכל רחבי הארץ ליום שכולו כיף. כבר בכניסה לפארק המים קיבלו את החיילים מתנדבי סניף ראש העין של האגודה למען החייל שחילקו לכל חייל ערכת שי מיוחדת הכוללת מוט סלפי, מטען נייד ומגבת חוף דריי פיט. בפארק חיכו לכם המתקנים, המגלשות, מסיבת בריכה מקפיצה עם DJ ערן ברנע, מתנות והפתעות ומזנוני מזון ושתייה מגוונים לאורך כל היום.

לכבוד האירוע התגייסו ב"רדיו ללא הפסקה 103FM " ושידרו ספיישל חגיגי של תוכנית הרדיו הארצית "דידי לוקאלי" עם חיילים בודדים ממתחם הפארק עצמו. דידי הררי רתם למשימה גם את רותם כהן שהגיע להופעת אורח. המופע המרכזי היה של אחת הלהקות שנבחרה כחביבה ביותר על החיילים- להקת התקווה 6. הרכב מיוחד של שלושה חיילים בודדים הופיע עם הלהקה על הבמה וביצע את השיר "הכי ישראלי". יום הכיף נחתם בהופעה סוחפת של הלהקה.

 

יו"ר האגודה למען החייל, אביגדור קהלני, אמר : "מרגש ביותר היה לראות את רוב החיילים הבודדים המשרתים בצה"ל ביום אחד ובמקום אחד. כל אחד ואחד מהחיילים הללו נושא על גבו, לצד הנשק והאלונקה, גם סיפור חיים מעניין ולא שגרתי. אני מקווה שנוכל להפוך את האירוע המיוחד הזה למסורת, ומדי שנה, לקראת השנה החדשה, נתפנה לרגע אחד שכולו חיבוק והצדעה לאוכלוסייה המיוחדת הזו של החיילים שהם הילדים של כולנו."

 

אלוף (מיל') מאיר כליפי-אמיר, מנכ"ל ארגון ידידי צה"ל בארה"ב אמר: "חברי ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) שמו להם למטרה להיות המשפחה המאמצת של כלל החיילים הבודדים המשרתים בצה"ל. יום מיוחד זה הינו לכבודם ובעבורם, והוא נועד להעניק להם פסק זמן וחוויה מפנקת יחד עם חבריהם וכלל החיילים הבודדים המשרתים בצה"ל. מחויבותם ודבקותם במשימה, על אף האתגרים העומדים בפניהם, מעוררים גאווה, השראה ותקווה בקרב קהילות ה-FIDF ברחבי ארה"ב ופנמה ועל כך כולנו מודים ומצדיעים להם ולצה"ל כולו. כולנו מאמינים שרק צה"ל חזק ומוסרי, המהווה את כור ההיתוך של מדינת ישראל והעם היהודי כולו, יבטיח את המשך קיומה וביסוסה של מדינת ישראל."

 

בצה"ל משרתים כיום 6,200 חיילים בודדים, מתוכם 53% הם לוחמים ותומכי לחימה ביחידות השונות. מתוך כל החיילים הבודדים בצה"ל 48% עלו ממדינות שונות בעולם - מתוכם 26% מארה"ב, 14% מרוסיה ו-10% מאוקראינה. בעוד שחבריהם הישראלים מתגייסים בגיל 18, כ-200 חיילים בודדים החליטו לעלות ארצה ולהתגייס בגיל 26 ומעלה, חלקם עלו לאחר לימודים אקדמאיים בארץ מוצאם.

 

עולים על כפכפים1     עולים על כפכפים2

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים