רווחה לחיילי צה"ל
בתי חייל ונופש
אמץ לוחם
כוורת- רשת חנויות הנוחות
שעת חירום
מועדון יותר
ארכיון הסרטים
סניפי האגודה בעולם
שותפים אסטרטגיים מרכזיים
מורשת
מרחבים
מלגות
משפחות השכול
פרוייקטים
רכש והתקשרויות
קישורים מומלצים
על האגודה
תרומות בשטח
לוחמים
מאמרים ומדריכים
מתנדבים
תודעה יהודית

חדשות

מועדון יותר של האגודה למען החייל וארגון "אלומה" חילקו אלפי משלוחי מנות לחיילות דתיות בכ- 200 בסיסי צה"ל ברחבי הארץ.

מועדון 'יותר', מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל, בשיתוף עם ארגון "אלומה", קיימו זו השנה השלישית חלוקת משלוחי מנות לחיילות דתיות לקראת חג פורים. מתנדבות ומתנדבים, מצוידים במשלוחי מנות מיוחדים, יגיעו ל- 1600 חיילות בכ-200 בסיסים ברחבי הארץ, החל ממוצב החרמון, בקעת הירדן, בסיסים באזור הנגב והרי אילת ועוד. בין החיילות הדתיות המשרתות כיום בצה"ל בתפקידי; לוחמות חילוץ והצלה, איסוף קרבי, נ"מ, לוחמות במשמר הגבול, קרקל ולוחמה אלקטרונית, הדרכת מדריכות חי"ר, הנדסה, שריון, תותחנים ,מדריכות סימולטור, יחידות עילית בחיל מודיעין, פרמדיקיות, סמב"ציות ,תצפיתניות ועוד .

 

מארזי משלוחי המנות, שנתרמו ע"י מועדון 'יותר' והוכנו ע"י מתנדבי האגודה למען החייל, מכילים ממתקים ופינוקים וכן ערכת מוצרי טיפוח. לכל משלוח מצורפת הפתעה מרגשת: ברכה אישית שמשפחות החיילות הכינו עבורן. כמו כן, כל משלוח מנות מכיל בתוכו משלוח מנות נוסף אותו החיילות יוכלו להעביר לחברותיהן לשירות, על מנת למלא אחר מצוות החג.

מבצע חלוקת משלוחי המנות נועד לחזק את החיילות הדתיות שהחליטו להתגייס לצה"ל, למרות שהדבר עדיין נתפס בחברה הדתית כשונה וחריג בחלקים של החברה הדתית. בשנים האחרונות מתגייסות לצה"ל למעלה מ- 1600 חיילות בוגרות החינוך הממלכתי דתי, אשר מהוות כ-25% מכלל הבוגרות של מסגרות החינוך הממלכתי-דתי. החיילות הדתיות משרתות במגוון תחומים : חינוך והדרכה, מודיעין, הדרכה, ת"ש, חילות השדה, מחשבים, רפואה ועוד. כ- 11% מהחיילות בוחרות במסלול פיקודי ויוצאות לקורס קצינות.

 

אשר אזולאי, מנהל מועדון "יותר", מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל: "אנחנו מוקירים את החיילות הדתיות על שירותן הצבאי המשמעותי ועל רצונן להתגייס לצה"ל ולשרת את המדינה. אלפי משלוחי המנות שנתרמו למענן, הם הדרך הצנועה של מועדון "יותר" והאגודה למען החייל להודות להן ולחזק אותן בדרכן".

 

שרון בריק-דשן, מנהלת תכנית משרתות באמונה-אלומה: "מבצע חלוקת משלוחי מנות נועד לשמח ולתמוך בחיילות הדתיות בשנה הראשונה לשירות ובעיקר מהווה הזדמנות למפגש אישי עם החיילות. לשמוע אודות אופי התפקיד ועל הסביבה הצבאית חברתית בו היא נמצאת. המבצע הוא דוגמא לשותפות מבורכת של צה"ל, האגודה למען החייל- מועדון "יותר" ואלומה".

 

"יותר"- מועדון ההטבות לחיילי החובה של האגודה למען החייל, הוא מועדון הצרכנות היחיד לחיילי החובה. החברות במועדון אינה כרוכה בתשלום והכרטיס מקנה הנחות והטבות בעשרות רשתות בתחומים שונים: צרכנות, תרבות הפנאי, רווחה, לימודים וסלולר.

תכנית "משרתות באמונה", של ארגון אלומה, הוקמה לפני למעלה מ-12 שנה, בשיתוף עם משרד הביטחון וצה"ל, למתן מידע, יעוץ והכוונה לצעירות דתיות לקראת שירות ולליווי חיילות דתיות במהלך שירות. התכנית הוקמה כתשובה לקולות מן השטח, אשר ביקשו מענה לצרכיהם הייחודים כחיילות דתיות בצה"ל. עיקר התוכנית היא לסייע לבנות דתיות המתלבטות אם להתגייס לצה"ל או שהחליטו להתגייס, במתן מידע ייעוץ והכוונה לשירות צבאי. מתן המלצות על מסלולי שירות מגוונים ובהכנה לשירות משמעותי , תוך שמירה על אורח חיים דתי. בנוסף, אלומה מציעה לחיילות הדתיות ליווי במהלך השירות.

 

אלומה מועדון יותר פורים 2015     אלומה מועדון יותר פורים1 2015

facebook-01 icon3 iconA-01 icon1

 

באנר חייל לילה בעמודים הפנימיים